POZVÁNKA: Vyřezávání dýní na HELLOWEEN

29.09.2012 17:50

Vážení rodiče,
rádi bychom pokračovali úspěšnými tvořivými pátky v obecní klubovně a pozvali Vaše děti na společnou výrobu dýně na helloween*.

Kdy? ..... pátek 19.10.2012 od 17:00 hodin.
Co se bude dělat? ..... dlabání dýní a výroba helloweenské dýně.
Co přinést? ..... tenký a ostrý, dobře nabroušený vykosťovací nůž, igelitovou tašku na dužinu  a svíčku (Jak naložit s dužinou? Vyzkoušejte lahodné dýňové kompoty a džusy. Výtečné jsou ale i méně tradiční pokrmy z dýně, například slaný dýňový koláč či dýňové kari.). Dýně budou zajištěny organizátory.

Z bezpečnostních důvodů, kdy při práci bude používáno řezných nástrojů, je povinná účast jednoho z rodičů! Dítě bez doprovodu rodiče se nebude moci této akce zúčastnit . Omlouváme se a děkujeme za pochopení.


S pozdravem za spolek pro nejen dětskou kratochvíli
Zdeněk a Majka

 

* Halloween rozsvěcí sychravý podzim 31 října. Tento svátek se  zajímavou historiií, přinesli do Ameriky Irové. Již ve své vlasti vyřezávali do vydlabané řepy nebo brambory strašidelné obličeje, které kladli na okenní římsy, aby od domu během noci Všech svatých odehnali duchy zemřelých. Proto se i převlékali do strašidelných kostýmů a dávali za domovní dveře sladkosti. V Americe pak místo chybějící řepy začali využívat dýně. K rozsvíceným vyřezávaným dýním se váže stará irská pověst o opilci a šprýmaři Jackovi, kterého nechtějí ani v nebi, ani v pekle, a bloudí světem s dýní s uhlíkem uvnitř.