Slyšte, slyšte vytrubování již páté Příbramské svatohorské šalmaje!

01.08.2011 08:25

Zveme Vás všechny opět po roce na slavnost hudby, tance, divadla, řemesel a rytířských klání. V sobotu 17.září  v 9.15 se sejdou vystupující, pořadatelé ale i Vy v dobových kostýmech na náměstí Arnošta z Pardubic (kašna u spořitelny) a půjdou ulicí Pražskou dále, přímo na místo konání Šalmaje – Svatou Horu.

I tento rok najdete mezi vystupujícími známé tváře, ale i takové, se kterými jste se ještě nesetkali. Mezi těmi, kteří na Šalmaji již vystupovali uvidíte a uslyšíte samozřejmě pořádající Ginevru, skupinu Jauvajs se strhujícími irskými tanci skupiny Coiscéim, Strašlivou podívanou,skupinu historického šermu Equites, nebo třeba tanečnice z Arabika Duo. Nově zde vystoupí hudební například skupiny Hradní duo, Lakomá Barka, ze zahraničí, tentokrát ze Slovenska přivítáme hudebníky z Irish Rose.

Děti se mohou těšit hned na tři divadla: Divadlo Krapet, Divadlo Kapsu a Divadlo Kvelb. Šermíři jsou zastoupeni též dvakrát a to SHŠ Equites a SHŠ Bohemica sanguis. Taneční drama Červená maska Vám předvede v půvabných kostýmech skupina Animata se svým hostem. Těm z Vás, kteří máte rádi ohňová vystoupení, malé doporučení! Dobře se oblečte a nenechte si ujít závěr programu, „Vzplanutí“ od Divadla Kvelb!

Přemýšlejte, komu byste chtěli udělat radost drobným dárkem, šikovných řemeslníků zde bude dostatek. A pokud jste stejně hraví jako třeba Vaše děti, můžete si spolu s nimi vyzkoušet svou zručnost v řemesle i zacházení s mečem či luky. Nechcete aby Vás někdo poznal? Nechte si namalovat obličej dle Vašeho přání.

Za celodenní program zaplatíte i letos jen 70,-Kč, děti do 50 palců (140 cm), invalidé a návštěvníci v kostýmech mají vstup opět zdarma. Celý výtěžek ze vstupného tentokrát poputuje ke třem obdarovaným a to: Dětské léčebně v Bukovanech, Svaté Hoře a obecně prospěšné společnosti Alka o.p.s.

A tak i Vy, kteří přijdete, budete vědět, že jste pomohli dobré věci.

Na závěr se sluší poděkovat a to za podporu Šalmaje, které se dostalo opět od města Příbram, Středočeského kraje a dalších partnerů, jejichž loga najdete na všech našich propagačních tiskovinách. Pokud tomu bude tak i nadále, můžeme věřit, že se za rok opět všichni společně shledáme.

 

Za Ginevru music o.s.

Václav Plecitý

Romana Plecitá